10 Feb 2021
2006-2007 Competitions
ESFA UNDER 14 SCHOOLS’ CUP FOR BOYS SEASON 2006-2007 SOUTH EAST REGIONAL DRAW |
ROUND ONE – RESULTS
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
1001 | Great Yarmouth High School Norfolk |
4-0 | Thomas Mills High School Framlingham |
29.09.06 |
1002 | Hellesdon High School Norwich |
4-1 | Westbourne High School Ipswich |
20.10.06 |
1003 | Copleston High School Ipswich |
3-4 (aet) | Notre Dame High School Norwich |
09.10.06 |
1004 | Reepham High School Norfolk |
- | Team Z |
|
1005 | Sprowston High School Norwich |
1-6 | Holywells High School Ipswich |
06.10.06 |
1006 | Northgate High School Dereham |
0-1 | Sudbury Upper School & Arts College Suffolk |
23.09.06 |
1007 | Kesgrave High School Ipswich |
6-0 | Diss High School Norfolk |
21.09.06 |
1008 | Framingham Earl High School Norfolk |
- | Team Z |
|
1009 | Aylsham High School Norfolk |
1-13 | Stowmarket High School Suffolk |
06.10.06 |
1010 | Taverham High School Norwich |
4-3 | Kirkley High School Lowestoft |
31.10.06 |
1011 | Methwold High School Thetford |
1-0 | Thurleston High School Ipswich |
04.10.06 |
1012 | John F Kennedy School Hemel Hempstead |
- | Team Z |
|
1013 | Thurston Community College Bury St Edmunds |
1-0 | Wayland Community High School Thetford |
23.09.06 |
1014 | Northgate High School (Ipswich) * |
- | Moulsham School (Chelmsford) * |
|
1015 | Chantry High School Ipswich |
2-2 FT 2-3 AET |
Wymondham High School Norfolk |
10.10.06 |
1016 | Stoke High School Ipswich |
- | Team Z |
|
1017 | King Edward VII High School Kings Lynn |
11-4 | Cromwell Community College Chatteris |
26.09.06 |
1018 | City of Ely Community College Cambridgeshire |
0-2 | Samuel Whitbread Upper School Shefford |
10.10.06 |
1019 | Fakenham High School Norfolk |
0-3 | Neale Wade Community College March |
04.10.06 |
1020 | St John Fisher RC School Peterborough |
- | Team Z |
|
1021 | Park High School Kings Lynn |
3-5 | Stanground College Peterborough |
26.09.06 |
1022 | Walton Community School Peterborough |
1-0 | Sandy Upper School Bedfordshire |
06.10.06 |
1023 | Sharnbrook Upper School Bedford |
6-0 | Hampton College Peterborough |
05.10.06 |
1024 | Jack Hunt School Peterborough |
- | Team Z |
|
1025 | Comberton Village College Cambridge |
1-13 | Stratton Upper School Biggleswade |
28.09.06 |
1026 | Hinchingbrooke School Huntingdon |
2-2 FT 2-2 AET 4-5 Pen |
St Clement Danes School Chorleywood |
05.10.06 |
1027 | Kings School Peterborough |
4-4 FT 4-4 AET 4-3 Pen |
Mark Rutherford Upper School Bedford |
27.09.06 |
1028 | Barclay School Stevenage |
- | Team Z |
|
1029 | St Ivo School Huntingdon |
3-6 | Biddenham Upper School Bedford |
02.10.06 |
1030 | Wootton Upper School Bedford |
6-1 | Sir Frank Markham Community School Milton Keynes |
16.10.06 |
1031 | Sawtry Community College Huntingdon |
2-2 FT 4-3 AET |
Onslow St Audrey’s School Hatfield |
03.10.06 |
1032 | Ashcroft High School Luton |
- | Team Z |
|
1033 | Marlborough School St Albans |
0-3 | St Paul’s Catholic School Milton Keynes |
28.09.06 |
1034 | Fortismere School Muswell Hill |
1-0 | Cavendish School Hemel Hempstead |
23.09.06 |
1035 | Stewards School Harlow |
4-0 | Leventhorpe School Sawbridgeworth |
12.10.06 |
1036 | Birchwood High School Bishops Stortford |
- | Team Z |
|
1037 | Burnt Mill School Harlow |
1-0 | Edmonton County School Middlesex |
23.09.06 |
1038 | Longdean School (Hemel Hempstead) * |
- | Eastwood School (Leigh-on-Sea) * |
|
1039 | Queens School Watford |
2-2 FT 2-2 AET 4-5 Pen |
Park View Academy Tottenham |
03.10.06 |
1040 | Enfield Grammar School Middlesex |
- | Team Z |
|
1041 | Barking Abbey School Essex |
11-0 | Lea Valley High School Enfield |
21.09.06 |
1042 | Nicholas Breakspear RC Sports College St Albans |
1-0 | Mark Hall School Harlow |
14.10.06 |
1043 | Brentwood School Essex |
4-2 | Parmiter’s School Watford |
26.09.06 |
1044 | Caterham High School Ilford |
- | Team Z |
|
1045 | St Thomas More Sports College Wood Green |
1-0 | St Mark’s West Essex Catholic School Harlow |
11.10.06 |
1046 | Finchley Catholic High School Middlesex |
4-1 | Verulam School St Albans |
28.09.06 |
1047 | Stanborough School Watford |
2-4 | King Harold School Waltham Abbey |
11.10.06 |
1048 | Richard Hale School Hertford |
- | Team Z |
|
1049 | Icknield High School Luton |
1-5 | Sir Frederic Osborn School Welwyn Garden City |
27.09.06 |
1050 | Sir Henry Floyd Grammar School Aylesbury |
5-6 | Vandyke Upper School Leighton Buzzard |
28.09.06 |
1051 | Queensbury High School Luton |
4-1 | Grange School Aylesbury |
26.09.06 |
1052 | Denbigh High School Luton |
- | Team Z |
|
1053 | Cardinal Newman School Luton |
8-2 | Amersham School Buckinghamshire |
29.09.06 |
1054 | John Henry Newman School Stevenage |
1-2 | St Ignatius College Enfield |
28.09.06 |
1055 | Dr Challenor’s Grammar School Amersham |
5-0 | Lea Manor High School Luton |
04.10.06 |
1056 | Sir William Ramsay School High Wycombe |
- | Team Z |
|
1057 | Lealands High School Luton |
0-1 | Wye Valley School Bourne End |
02.10.06 |
1058 | Chalfonts Community College Gerrards Cross |
1-0 | Harefield Academy Middlesex |
16.10.06 |
1059 | John Hampden Grammar School High Wycombe |
3-1 | Ashlyns School Berkhamsted |
30.10.06 |
1060 | Cheam High School Surrey |
4-0 | Glyn Technology School Ewell |
09.10.06 |
1061 | Sir John Lawes School Harpenden |
1-4 | Mandeville Upper School Aylesbury |
28.09.06 |
1062 | St Joan of Arc School Rickmansworth |
0-1 | West London Academy Northolt |
14.10.06 |
1063 | Capital City Academy London NW10 |
4-1 | JFS School Harrow |
26.09.06 |
1064 | John Lyon School Harrow |
- | Team Z |
|
1065 | Haverstock School London NW1 |
1-0 | Whitmore High School Harrow |
06.10.06 |
1066 | Compton School Finchley |
1-5 | Hampstead School London NW2 |
27.09.06 |
1067 | Holland Park School London W8 |
0-8 | Kings Langley School Hertfordshire |
30.09.06 |
1068 | Whitefield School Cricklewood |
- | Team Z |
|
1069 | Drayton Manor High School Ealing |
1-0 | Westminster City School London SW1 |
03.10.06 |
1070 | Rickmansworth School Hertfordshire |
6-4 | Battersea Technology College London SW11 |
27.09.06 |
1071 | Bishop Thomas Grant School London SW16 |
4-8 | Matthew Arnold School Staines |
05.10.06 |
1072 | Ernest Bevin College London SW17 |
- | Team Z |
|
1073 | Hampton School Middlesex |
0-1 | Fullbrook School Addlestone |
05.10.06 |
1074 | Southfields Community College London SW18 |
9-1 | Rydens School Walton-on-Thames |
09.10.06 |
1075 | Isleworth & Syon School Middlesex |
1-0 | Winston Churchill School Woking |
28.09.06 |
1076 | St John the Baptist School Woking |
1-5 | Raynes Park High School London SW20 |
10.10.06 |
1077 | Esher CE High School Surrey |
1-0 | Pimlico School London SW1 |
10.10.06 |
1078 | Tomlinscote School (Camberley) ** |
- | Longford Community School Feltham |
|
1079 | Gunnersbury RC High School Brentford |
1-0 | Hinchley Wood School Esher |
14.10.06 |
1080 | Kings International College Camberley |
- | Team Z |
|
1081 | Carshalton Boys Sports College Surrey |
2-1 | Bognor Regis Community College Sussex |
01.11.06 |
1082 | Bishop Luffa School Chichester |
0-1 | Richard Challenor School New Malden |
23.09.06 |
1083 | Hollyfield Community School Surbiton |
1-0 | Felpham Community College Bognor Regis |
11.10.06 |
1084 | Howard of Effingham School Effingham |
- | Team Z |
|
1085 | Littlehampton Community School Sussex |
1-9 | Whitgift School Croydon |
28.09.06 |
1086 | Wilsons School Wallington |
4-0 | Ardingly College Haywards Heath |
11.10.06 |
1087 | Warlingham Secondary School Surrey |
1-0 | Kings Manor Community College Shoreham-by-Sea |
11.10.06 |
1088 | Archbishop Lanfranc School Croydon |
0-1 | Durrington High School Worthing |
29.09.06 |
1089 | Dorothy Stringer High School Brighton |
1-0 | St Andrew’s CE High School Croydon |
23.09.06 |
1090 | Ashburton Community School Croydon |
6-0 | Patcham High School Brighton |
05.10.06 |
1091 | Kelsey Park School for Boys Beckenham |
2-3 | Beacon Community College Crowborough |
03.10.06 |
1092 | Rainham Mark Grammar School Gillingham |
- | Team Z |
|
1093 | Charles Darwin School Westerham |
5-1 | Varndean School Brighton |
31.10.06 |
1094 | Steyning Grammar School Sussex |
1-4 | St Paul’s Academy Abbey Wood |
13.10.06 |
1095 | Ravens Wood School Bromley |
2-3 | Hove Park Upper School Hove |
21.09.06 |
1096 | Maplesden Noakes School Maidstone |
- | Team Z |
|
1097 | Warden Park School Haywards Heath |
0-1 | St Simon Stock School Maidstone |
30.10.06 |
1098 | Thomas Bennett Community College Crawley |
2-4 | Hugh Christie Technology College Tonbridge |
26.09.06 |
1099 | Tunbridge Wells Grammar School for Boys Kent |
3-1 | St Wilfrid’s School Crawley |
28.09.06 |
1100 | Herne Bay High School Kent |
- | Team Z |
|
1101 | Hazelwick School Crawley |
1-0 | St Edmunds Catholic School Dover |
10.10.06 |
1102 | Canterbury High School Kent |
2-6 | Imberhorne School East Grinstead |
20.09.06 |
1103 | St Bede’s School Hailsham |
3-2 | Charles Dickens School Broadstairs |
25.09.06 |
1104 | Pent Valley Technology College Folkestone |
- | Team Z |
|
1105 | Sandwich Technology College Kent |
1-2 | William Parker Sports College Hastings |
28.09.06 |
1106 | Angley School Cranbrook |
3-2 | Ratton School Eastbourne |
03.10.06 |
1107 | Harvey Grammar School Folkestone |
2-0 | St Richard’s Catholic College Bexhill-on-Sea |
11.10.06 |
1108 | Dover Grammar School for Boys Kent |
- | Team Z |
|
1109 | Bishop Justus CE School Bromley |
4-5 | Haling Manor School Croydon |
28.09.06 |
1110 | Forest Hill School (London SE23) ** |
- | Haberdashers Aske’s Knights Academy Bromley |
|
1111 | Erith School Kent |
0-6 | London Nautical School London SE1 |
23.09.06 |
1112 | St Joseph’s Academy London SE3 |
- | Team Z |
|
1113 | Kingsdale School London SE21 |
7-1 | Westlands School Sittingbourne |
09.10.06 |
1114 | St John’s RC Comprehensive School Gravesend |
0-3 | City of London Academy London SE1 |
02.10.06 |
1115 | Blackheath Bluecoat School London SE3 |
3-2 | Darrick Wood School Orpington |
20.10.06 |
1116 | Bacons College London SE16 |
0-1 | Sacred Heart School London SE5 |
01.11.06 |
1117 | Bexleyheath School Kent |
4-2 | Crofton School London SE4 |
18.09.06 |
1118 | Woodcote High School Coulsdon |
2-0 | Astor of Hever Community School Maidstone |
06.10.06 |
1119 | Eltham Green School London SE9 |
4-0 | Hayesbrook School Tonbridge |
02.10.06 |
1120 | Chafford Hundred Campus Grays |
- | Team Z |
|
1121 | Beths Grammar School Bexley |
2-3 | Academy at Peckham London SE15 |
04.10.06 |
1122 | Archbishop Michael Ramsey School London SE5 |
7-2 | Fulston Manor School Sittingbourne |
02.10.06 |
1123 | Bexley Business Academy Erith |
2-0 | Deptford Green School London SE14 |
16.10.06 |
1124 | Abbey Wood School London SE2 |
- | Team Z |
|
1125 | Priory Sports College Orpington |
0-3 | Roding Valley School Loughton |
02.10.06 |
1126 | Wilmington Grammar School for Boys Dartford |
0-5 | Thomas Tallis School London SE3 |
05.10.06 |
1127 | William Edwards School & Sports College Grays |
6-4 | Sheredes School Hoddesdon |
02.10.06 |
1128 | Mayflower High School Billericay |
- | Team Z |
|
1129 | St Martin’s School Brentwood |
3-0 | Bexley Grammar School Welling |
17.10.06 |
1130 | Mount Grace School Potters Bar |
6-1 | White Hart Lane School London N22 |
16.10.06 |
1131 | Beal High School Ilford |
0-1 | Dame Alice Owens School Potters Bar |
14.10.06 |
1132 | Gaynes School Upminster |
- | Team Z |
|
1133 | Goffs School Cheshunt |
1-0 | Rushcroft School Chingford |
04.10.06 |
1134 | Little Ilford School Redbridge |
8-3 | Hemel Hempstead School Hertfordshire |
27.09.06 |
1135 | Davenant Foundation School Loughton |
0-2 | Turnford School Cheshunt |
10.10.06 |
1136 | St Bonaventure’s RC School Newham |
- | Team Z |
|
1137 | Shenfield High School Brentwood |
3-0 | Stoke Newington School London N16 |
18.10.06 |
1138 | Sittingbourne Community College Kent |
0-1 | Langdon School Newham |
10.10.06 |
1139 | Cardinal Pole RC School London E9 |
3-7 | Bishop Stopford School Enfield |
04.10.06 |
1140 | Highbury Grove School London N5 |
- | Team Z |
|
1141 | Walthamstow Academy Waltham Forest |
1-2 | St Aloysius College London N6 |
19.09.06 |
1142 | Lister Community College (Newham) * |
- | Northfleet Technology College (Kent) * |
|
1143 | Hackney Free & Parochial School London E9 |
2-0 | Cumberland School Sports College Newham |
28.09.06 |
1144 | Lammas School Leyton |
- | Team Z |
|
1145 | Brampton Manor School Newham |
3-7 | Bishop Challenor RC Collegiate School London E1 |
02.10.06 |
1146 | Royal Docks Community School Newham |
0-6 | Kemnal Technology College Sidcup |
26.09.06 |
1147 | Mossbourne Community Academy London E5 |
2-0 | Aveling Park School Waltham Forest |
05.10.06 |
1148 | Rokeby School Newham |
- | Team Z |
|
1149 | Jo Richardson Community School Dagenham |
7-5 | Langdon Park School London E14 |
26.09.06 |
1150 | Minster College Sheerness |
2-8 | Kingsford School Newham |
11.10.06 |
1151 | George Green School London E14 |
4-1 | Westcliff High School for Boys |
04.10.06 |
1152 | Southend High School for Boys Essex |
- | Team Z |
* Denotes teams withdrawn after failing to play by the deadline date
** Denotes winning team decided by the toss of a coin after failing to play by the deadline date
ROUND TWO – RESULTS
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
2001 | Great Yarmouth High School Norfolk |
2-5 | Hellesdon High School Norwich |
03.11.06 |
2002 | Notre Dame High School Norwich |
4-0 | Reepham High School Norfolk |
07.11.06 |
2003 | Holywells High School Ipswich |
7-0 | Sudbury Upper School & Arts College Suffolk |
11.10.06 |
2004 | Kesgrave High School Ipswich |
6-1 | Framingham Earl High School Norfolk |
17.10.06 |
2005 | Stowmarket High School Suffolk |
1-0 | Taverham High School Norwich |
|
2006 | Methwold High School Thetford |
0-1 | John F Kennedy School Hemel Hempstead |
10.11.06 |
2007 | Thurston Community College Bury St Edmunds |
- | Bye |
|
2008 | Wymondham High School Norfolk |
2-2 FT 3-3 AET 4-5 Pen |
Stoke High School Ipswich |
08.11.06 |
2009 | King Edward VII High School Kings Lynn |
1-2 | Samuel Whitbread Upper School Shefford |
20.10.06 |
2010 | Neale Wade Community College March |
9-1 | St John Fisher RC School Peterborough |
31.10.06 |
2011 | Stanground College Peterborough |
6-0 | Walton Community School Peterborough |
01.11.06 |
2012 | Sharnbrook Upper School Bedford |
9-0 | Jack Hunt School Peterborough |
01.11.06 |
2013 | Stratton Upper School Biggleswade |
0-1 | St Clement Danes School Chorleywood |
18.10.06 |
2014 | Kings School Peterborough |
1-5 | Barclay School Stevenage |
10.11.06 |
2015 | Biddenham Upper School Bedford |
6-5 | Wootton Upper School Bedford |
09.11.06 |
2016 | Sawtry Community College Huntingdon |
4-7 | Ashcroft High School Luton |
06.11.06 |
2017 | St Paul’s Catholic School Milton Keynes |
3-1 | Fortismere School Muswell Hill |
01.11.06 |
2018 | Stewards School Harlow |
3-2 | Birchwood High School Bishops Stortford |
07.11.06 |
2019 | Burnt Mill School Harlow |
- | Bye |
|
2020 | Park View Academy Tottenham |
2-3 | Enfield Grammar School Middlesex |
18.10.06 |
2021 | Barking Abbey School Essex |
6-2 | Nicholas Breakspear RC Sports College St Albans |
11.10.06 |
2022 | Brentwood School Essex |
1-0 | Caterham High School Ilford |
14.10.06 |
2023 | St Thomas More Sports College Wood Green |
3-0 | Finchley Catholic High School Middlesex |
21.11.06 |
2024 | King Harold School Waltham Abbey |
0-3 | Richard Hale School Hertford |
31.10.06 |
2025 | Sir Frederic Osborn School Welwyn Garden City |
2-0 | Vandyke Upper School Leighton Buzzard |
16.10.06 |
2026 | Queensbury High School Luton |
10-0 | Denbigh High School Luton |
18.10.06 |
2027 | Cardinal Newman School Luton |
3-2 | St Ignatius College Enfield |
12.10.06 |
2028 | Dr Challenor’s Grammar School Amersham |
8-0 | Sir William Ramsay School High Wycombe |
19.10.06 |
2029 | Wye Valley School Bourne End |
2-0 | Chalfonts Community College Gerrards Cross |
16.11.06 |
2030 | John Hampden Grammar School High Wycombe |
1-4 | Cheam High School Surrey |
17.10.06 |
2031 | Mandeville Upper School Aylesbury |
1-0 | West London Academy Northolt |
06.11.06 |
2032 | Capital City Academy London NW10 |
1-0 | John Lyon School Harrow |
14.10.06 |
2033 | Haverstock School London NW1 |
2-6 | Hampstead School London NW2 |
21.10.06 |
2034 | Kings Langley School Hertfordshire |
1-2 | Whitefield School Cricklewood |
20.10.06 |
2035 | Drayton Manor High School Ealing |
4-1 | Rickmansworth School Hertfordshire |
19.10.06 |
2036 | Matthew Arnold School Staines |
0-3 | Ernest Bevin College London SW17 |
21.11.06 |
2037 | Fullbrook School Addlestone |
3-2 | Southfields Community College London SW18 |
23.11.06 |
2038 | Isleworth & Syon School Middlesex |
2-4 | Raynes Park High School London SW20 |
15.11.06 |
2039 | Esher CE High School Surrey |
1-2 | Tomlinscote School Camberley |
24.11.06 |
2040 | Gunnersbury RC High School Brentford |
1-0 | Kings International College Camberley |
31.10.06 |
2041 | Carshalton Boys Sports College Surrey |
6-1 | Richard Challenor School New Malden |
04.11.06 |
2042 | Hollyfield Community School Surbiton |
1-4 | Howard of Effingham School Effingham |
14.11.06 |
2043 | Whitgift School Croydon |
0-2 | Wilsons School Wallington |
27.11.06 |
2044 | Warlingham Secondary School Surrey |
0-1 | Durrington High School Worthing |
13.10.06 |
2045 | Dorothy Stringer High School Brighton |
- | Ashburton Community School (Croydon) * |
|
2046 | Beacon Community College Crowborough |
2-2 FT 2-3 AET |
Rainham Mark Grammar School Gillingham |
17.10.06 |
2047 | Charles Darwin School Westerham |
1-2 | St Paul’s Academy Abbey Wood |
02.11.06 |
2048 | Hove Park Upper School Hove |
11-2 | Maplesden Noakes School Maidstone |
16.10.06 |
2049 | St Simon Stock School Maidstone |
2-2 FT 2-2 AET 4-5 Pen |
Hugh Christie Technology College Tonbridge |
18.10.06 |
2050 | Tunbridge Wells Grammar School for Boys Kent |
4-1 | Herne Bay High School Kent |
15.11.06 |
2051 | Hazelwick School Crawley |
0-2 | Imberhorne School East Grinstead |
11.10.06 |
2052 | St Bede’s School Hailsham |
6-1 | Pent Valley Technology College Folkestone |
12.10.06 |
2053 | William Parker Sports College Hastings |
8-1 | Angley School Cranbrook |
12.10.06 |
2054 | Harvey Grammar School Folkestone |
2-3 | Dover Grammar School for Boys Kent |
06.11.06 |
2055 | Haling Manor School Croydon |
0-4 | Forest Hill School London SE23 |
29.10.06 |
2056 | London Nautical School London SE1 |
6-0 | St Joseph’s Academy London SE3 |
07.11.06 |
2057 | Kingsdale School London SE21 |
4-3 | City of London Academy London SE1 |
18.10.06 |
2058 | Blackheath Bluecoat School London SE3 |
1-2 | Sacred Heart School London SE5 |
14.11.06 |
2059 | Bexleyheath School Kent |
3-1 | Woodcote High School Coulsdon |
07.11.06 |
2060 | Eltham Green School London SE9 |
1-3 | Chafford Hundred Campus Grays |
02.11.06 |
2061 | Academy at Peckham London SE15 |
5-1 | Archbishop Michael Ramsey School London SE5 |
21.11.06 |
2062 | Bexley Business Academy Erith |
8-0 | Abbey Wood School London SE2 |
16.11.06 |
2063 | Roding Valley School Loughton |
1-2 | Thomas Tallis School London SE3 |
17.10.06 |
2064 | William Edwards School & Sports College Grays |
2-3 | Mayflower High School Billericay |
21.11.06 |
2065 | St Martin’s School Brentwood |
5-1 | Mount Grace School Potters Bar |
09.11.06 |
2066 | Dame Alice Owens School Potters Bar |
3-1 | Gaynes School Upminster |
16.10.06 |
2067 | Goffs School Cheshunt |
11-1 | Little Ilford School Redbridge |
10.11.06 |
2068 | Turnford School Cheshunt |
4-5 | St Bonaventure’s RC School Newham |
18.10.06 |
2069 | Shenfield High School Brentwood |
11-0 | Langdon School Newham |
08.11.06 |
2070 | Bishop Stopford School Enfield |
6-1 | Highbury Grove School London N5 |
01.11.06 |
2071 | St Aloysius College London N6 |
- | Bye |
09.10.06 |
2072 | Hackney Free & Parochial School London E9 |
1-3 | Lammas School Leyton |
|
2073 | Bishop Challenor RC Collegiate School London E1 |
3-3 FT 3-3 AET 4-3 Pen |
Kemnal Technology College Sidcup |
17.10.06 |
2074 | Mossbourne Community Academy London E5 |
1-0 | Rokeby School Newham |
|
2075 | Jo Richardson Community School Dagenham |
4-8 | Kingsford School Newham |
03.11.06 |
2076 | George Green School London E14 |
3-4 | Southend High School for Boys Essex |
07.11.06 |
* Denotes team withdrawn after failing to play by the deadline date
** Denotes team won using the toss of a coin after failing to play by the deadline date
ROUND THREE – RESULTS
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
3001 | Hellesdon High School Norwich |
1-1 FT 1-1 AET 0-3 Pen |
Notre Dame High School Norwich |
22.11.06 |
3002 | Holywells High School Ipswich |
3-3 FT 3-3 AET 2-3 Pen |
Kesgrave High School Ipswich |
09.11.06 |
3003 | Stowmarket High School Suffolk |
1-0 | John F Kennedy School Hemel Hempstead |
07.12.06 |
3004 | Thurston Community College Bury St Edmunds |
3-1 | Stoke High School Ipswich |
08.12.06 |
3005 | Samuel Whitbread Upper School Shefford |
2-0 | Neale Wade Community College March |
17.11.06 |
3006 | Stanground College Peterborough |
2-1 | Sharnbrook Upper School Bedford |
08.11.06 |
3007 | St Clement Danes School Chorleywood |
3-2 | Barclay School Stevenage |
01.12.06 |
3008 | Biddenham Upper School Bedford |
2-12 | Ashcroft High School Luton |
21.11.06 |
3009 | St Paul’s Catholic School Milton Keynes |
14-0 | Stewards School Harlow |
20.11.06 |
3010 | Burnt Mill School Harlow |
1-3 | Enfield Grammar School Middlesex |
14.11.06 |
3011 | Barking Abbey School Essex |
7-1 | Caterham School Ilford |
30.10.06 |
3012 | St Thomas More Sports College Wood Green |
1-3 | Richard Hale School Hertford |
23.11.06 |
3013 | Sir Frederic Osborn School Welwyn Garden City |
1-2 | Queensbury High School Luton |
14.11.06 |
3014 | Cardinal Newman School Luton |
6-3 | Dr Challenor’s Grammar School Amersham |
01.11.06 |
3015 | Wye Valley School Bourne End |
1-5 | Cheam High School Surrey |
|
3016 | Mandeville Upper School Aylesbury |
2-3 | Capital City Academy London NW10 |
16.11.06 |
3017 | Hampstead School London NW2 |
6-3 | Whitefield School Cricklewood |
14.11.06 |
3018 | Drayton Manor High School Ealing |
2-2 FT 3-4 AET |
Ernest Bevin College London SW17 |
28.11.06 |
3019 | Fullbrook School (Addlestone) * |
- | Raynes Park High School (London SW20) * |
|
3020 | Tomlinscote School Camberley |
2-1 | Gunnersbury RC High School Brentford |
04.12.06 |
3021 | Carshalton Boys Sports College Surrey |
0-4 | Howard of Effingham School Surrey |
22.11.06 |
3022 | Wilsons School Wallington |
1-1 FT 2-1 AET |
Durrington High School Worthing |
07.12.06 |
3023 | Dorothy Stringer High School Brighton |
2-1 | Rainham Mark Grammar School Gillingham |
27.11.06 |
3024 | St Paul’s Academy Abbey Wood |
0-1 | Hove Park Upper School Hove |
22.11.06 |
3025 | Hugh Christie Technology College Tonbridge |
2-4 | Tunbridge Wells Grammar School for Boys Kent |
15.11.06 |
3026 | Imberhorne School East Grinstead |
2-1 | St Bede’s School Hailsham |
27.11.06 |
3027 | William Parker Sports College Hastings |
5-1 | Dover Grammar School for Boys Kent |
04.12.06 |
3028 | Forest Hill School London SE23 |
2-2 FT 2-2 AET 4-2 Pen |
London Nautical School London SE1 |
21.11.06 |
3029 | Kingsdale School London SE21 |
3-5 | Sacred Heart School London SE5 |
|
3030 | Bexleyheath School Kent |
0-0 FT 0-2 AET |
Chafford Hundred Campus Grays |
06.12.06 |
3031 | Academy at Peckham London SE15 |
0-1 | Bexley Business Academy Erith |
12.12.06 |
3032 | Thomas Tallis School London SE3 |
2-3 | Mayflower High School Billericay |
28.11.06 |
3033 | St Martin’s School Brentwood |
0-5 | Dame Alice Owens School Potters Bar |
28.11.06 |
3034 | Goffs School Cheshunt |
1-7 | St Bonaventure’s RC School Newham |
20.11.06 |
3035 | Shenfield High School Brentwood |
4-0 | Bishop Stopford School Enfield |
15.11.06 |
3036 | St Aloysius College London N6 |
8-3 | Lammas School Leyton |
|
3037 | Bishop Challenor RC Collegiate School London E1 |
4-2 | Mossbourne Community Academy London E5 |
12.12.06 |
3038 | Kingsford School Newham |
2-2 FT 2-2 AET 1-3 Pen |
Southend High School for Boys Essex |
06.12.06 |
ROUND FOUR – to be played on or before Saturday 2 December 2006
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
4001 | Notre Dame High School Norwich |
1-2 | Kesgrave High School Ipswich |
29.11.06 |
4002 | Stowmarket High School Suffolk |
3-1 | Thurston Community College Bury St Edmunds |
18.12.06 |
4003 | Samuel Whitbread Upper School Shefford |
2-1 | Stanground College Peterborough |
04.12.06 |
4004 | St Clement Danes School Chorleywood |
1-2 | Ashcroft High School Luton |
13.12.06 |
4005 | St Paul’s Catholic School Milton Keynes |
3-1 | Enfield Grammar School Middlesex |
05.12.06 |
4006 | Barking Abbey School Essex |
4-0 | Richard Hale School Hertford |
06.12.06 |
4007 | Queensbury High School Luton |
2-0 | Cardinal Newman School Luton |
19.12.06 |
4008 | Cheam High School Surrey |
5-0 | Capital City Academy London NW10 |
11.12.06 |
4009 | Hampstead School London NW2 |
1-2 | Ernest Bevin College London SW17 |
09.01.07 |
4010 | Tomlinscote School Camberley |
Bye |
||
4011 | Howard of Effingham School Surrey |
0-1 | Wilsons School Wallington |
10.01.07 |
4012 | Dorothy Stringer High School Brighton |
1-0 | Hove Park Upper School Hove |
08.01.07 |
4013 | Tunbridge Wells Grammar School for Boys Kent |
4-4 FT 6-5 AET |
Imberhorne School East Grinstead |
17.01.06 |
4014 | William Parker Sports College Hastings |
3-3 FT 4-3 AET |
Forest Hill School London SE23 |
14.12.06 |
4015 | Sacred Heart School London SE5 |
6-2 | Chafford Hundred Campus Grays |
19.12.06 |
4016 | Bexley Business Academy Erith |
4-2 | Mayflower High School Billericay |
11.01.07 |
4017 | Dame Alice Owens School Potters Bar |
4-0 | St Bonaventure’s RC School Newham |
05.11.06 |
4018 | Shenfield High School Brentwood |
5-6 | St Aloysius College London N6 |
|
4019 | Bishop Challenor RC Collegiate School London E1 |
0-1 | Southend High School for Boys Essex |
21.12.06 |
Further Important Diary Dates
All Round Four winners move into Round 5, the first National Round.
The ESFA Chairman will make the draw for Round 5 on Monday 4 December 2006 and, at his discretion, at any time after this.
Round Five on or before Saturday 13 January 2007 (Last 64 nationally)
Round Six on or before Saturday 27 January 2007
Round Seven on or before Saturday 10 February 2007
Round Eight on or before Saturday 3 March 2007
Semi Finals on or before Saturday 17 March 2007
Final on a date and at a venue to be agreed by Council
(Finalists may wish to offer a Football League or Premiership ground of their choice for Council to consider)