2020-2021 Competitions
ESFA Boys Under 15 PlayStation Schools´ Cup for ´B´ Teams
For ´B´ teams of Schools which have entered an ´A´ team into the U15 Schools´ Cup. Players registered with a professional club academy are not eligible to participate in this competition.
Boys competition - Year 10 Only
Number of rounds: 6
Teams entered: 46
Round 1
Number of fixtures : 32
Number of Legs per fixture : 1
Draw published on Friday 9th October 2020 at 13:00 hrs.
Ties to be played on or before Saturday 13th March 2021.
- 1.01
- date:
- T.B.A.
- South Hunsley School & VI Form CollegeEAST RIDING vWolfreton School & VI Form CollegeEAST RIDING
- 1.02
- date:
- T.B.A.
- Glyn SchoolSUTTON vKingsdale Foundation SchoolSOUTH LONDON
- 1.03
- date:
- T.B.A.
- The Priory Ruskin AcademyKESTEVEN vBranston Community AcademyLINCOLN & GAINSBOROUGH
- 1.04
- date:
- T.B.A.
- The Winston Churchill School A Specialist Sports CollegeWOKING vCarshalton Boys Sports CollegeSUTTON
- 1.05
- date:
- T.B.A.
- Holyrood AcademyYEOVIL vMillfield SchoolMID SOMERSET
- 1.06
- date:
- 17.11.2020
- venue:
- Parmiter´s School
- kick-off:
- 14:30
- Parmiter´s SchoolWATFORD & DISTRICT vHampton SchoolRICHMOND
- 1.07
- date:
- T.B.A.
- Sheldon SchoolMID WILTS vBradley Stoke Community SchoolBRISTOL & SOUTH GLOUCESTERSHIRE
- 1.08
- date:
- T.B.A.
- Cardinal Heenan Catholic High SchoolLIVERPOOL vSt Francis Xavier´s CollegeLIVERPOOL
- 1.09
- Ivybridge Community CollegePLYMOUTH vBYE
- 1.10
- date:
- T.B.A.
- The Windsor Boys´ SchoolSLOUGH vThe Fulham Boys SchoolWEST LONDON
- 1.11
- date:
- T.B.A.
- Charlton SchoolTELFORD & WREKIN vCodsall Community High SchoolCANNOCK & DISTRICT
- 1.12
- date:
- T.B.A.
- King Henry SchoolNORTH KENT vBishop Challoner Boys´ SchoolTOWER HAMLETS
- 1.13
- Sandwell AcademySANDWELL vBYE
- 1.14
- date:
- T.B.A.
- Thomas Telford SchoolTELFORD & WREKIN vThe Priory SchoolSHREWSBURY & DISTRICT
- 1.15
- London Enterprise AcademyTOWER HAMLETS vBYE
- 1.16
- St Bonaventure´s RC SchoolNEWHAM vBYE
- 1.17
- Wright Robinson CollegeMANCHESTER vBYE
- 1.18
- Tunbridge Wells Grammar School for BoysWEST KENT vBYE
- 1.19
- Bede´s Senior SchoolSOUTH EAST SUSSEX vBYE
- 1.20
- St Bede´s CollegeMANCHESTER vBYE
- 1.21
- Shrewsbury SchoolSHREWSBURY & DISTRICT vBYE
- 1.22
- Hurstmere SchoolNORTH KENT vBYE
- 1.23
- Northampton School for BoysNORTHAMPTON vBYE
- 1.24
- St Aidan´s CofE High SchoolHARROGATE & CRAVEN vBYE
- 1.25
- Etonbury AcademyBEDFORD & DISTRICT vBYE
- 1.26
- Strood AcademyMEDWAY vBYE
- 1.27
- Dover Grammar School for BoysDOVER vBYE
- 1.28
- Buckswood SchoolSOUTH EAST SUSSEX vBYE
- 1.29
- Coombe Boys´ SchoolKINGSTON vBYE
- 1.30
- Samuel Whitbread AcademyBEDFORD & DISTRICT vBYE
- 1.31
- Sandringham SchoolST ALBANS vBYE
- 1.32
- West Hill SchoolTAMESIDE vBYE
KEY
v : match awaiting result.
- : result confirmed by ESFA Competition Department.
< : result confirmed, Home team awarded win, Away team withdrew / disqualified - see fixture note for explanation.
> : result confirmed, Away team awarded win, Home team withdrew / disqualified - see fixture note for explanation.
x : result confirmed, both teams disqualified - see fixture note for explanation.
Place mouse pointer over fixture score to reveal goalscorer names and fixture note.